Řešení pro sektor vzdělávání nabízí kontroly přístupu.

Prostředí škol a institucí vzdělávání je nutné zabezpečit vhodnými produkty, které zajistí objekty před nepovolanými osobami.

Objekty, které slouží pro vzdělávání, jsou zabezpečovány inteligentními přístupovými systémy, dveřními zavírači a dalšími produkty, které splňuji bezpečnostní požadavky. Vzdělávací zařízení, v nichž jsou umístěny přednáškové sály, učebny, sportovní zařízení či studentské ubytovny spoléhají na kontroly přístupu a monitoring prostor, díky produktům ASSA ABLOY. Klíčovým prvkem je otevřenost, ale i přes to musí mít určité prostory omezené přístupy.

ASSA ABLOY realizovala dodávku klíčového kabinetu TRAKA 32 v Praze Karlín do Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Studenti bakalářských a magisterských oborů mají umožněn přístup pouze do určitých částí školy. Správa přístupů a hlídání klíčů a klíčových svazků v takto složitém komplexu vyžaduje jednoduchý a efektivní systém. Použití klíčového kabinetu TRAKA 32 zjednoduší kontrolu přístupů a zamezí ztrátě klíčů. Přístup bude do jednotlivých částí povolen pouze oprávněným osobám. TRAKA 32 zobrazuje obsazenost a využití ateliérů. Instalaci provedla partnerská firma Trade FIDES, a.s..

Univerzita Pardubice je jedinou vysokoškolskou univerzitou v Pardubickém kraji. Tato veřejná vysoká škola s téměr 8,5 tisíc studenty je rozdělena na 7 fakult, zájemci si tak mohou vybrat ze studia ekonomických, uměleckých, přírodních zaměření a dalších.
Na univerzitě byl v letech 2013 - 2015 instalovaný mechatronický systém FAB +CLIQ. Tento systém generálního klíče nabízí vysoké zabezpečení a umožňuje přístup pouze povolaným osobám do určených prostor. Systém FAB +CLIQ  kombinuje standardní cylindrické vložky s moderní elektronikou.

V Opavě byla roku 1989 založena Slezské univerzity společnost ASSA ABLOY dodala do této univerzity dveřní zavírače a elektromechanické zámky. Instalace produktů proběhla v roce 2014. Dveřní zavírače mají nastavitelnou rychlost zavírání a dovírání dveří. Všechny produkty jsou certifikovány dle ČSN.

K Vyšší odborné a střední průmyslové škole elektrotechnické v Plzni náleží Domov mládeže. Ubytovací kapacita 697 míst, kterou Domov disponuje, je jednou z největších v České republice.
Bezdrátový systém Aperio zde usnadňuje kontroly vstupu. ASSA ABLOY dodala kompletní dveřní hardware 210 kusu šítových kování Aperio E100, které komunikuje s 20 kusy komunikačních HUBů, 210 kusy mechanických samozamykacích zámků a 210 kusy cylindrických vložek. Aperio je integrováno do stávajícícho docházkového systému od společnosti Z-WARE. Kombinace bezdrátové technologie a přístupového systému poskytuje vysokou úroveň zabezpečení.

V Národní technické knihovně, jenž náleží k Českému vysokému učení technickému v Praze, byly naistalovány v letech 2013 - 2014 elektrické zámky od společnosti ASSA ABLOY. Tyto elektromechanické samozamykací zámky mohou být ovládány kontaktem ze čtečky karet, klávesnicí, tlačítkem apod.. Zámky jsou určeny pro vstupní, únikové, požární i průchodové dveře, funkce zámku je volitelná.