Zajištění bezpečí pro velký objem lidí ve veřejné dopravě

Letiště, autobusová i železniční nádraží nebo stanice metra potřebují zajistit bezpečné a pohodlné prostory pro cestující, který se zde pohybují každý den.

Objekty veřejné dopravy musí dbát na bezpečnost a kontolu přístupů do objektů, které jsou jejich součástí. Účinnost kontroly provozu a přístupu vyžaduje inteligentní, diskrétní a efektivní řešení zabezpečení a správy objektu. Systém generálního klíče v kombinaci s vložkami s vysokým zabezpečením a mechanickými nebo elektromechanickými zámky zajišťují selektivní přístup.

Referenční stavby

Na trase metra A ve stanici Nemocnice Motol bylo v rámci spolupráce dodáno bezpečnostní kování a elektromechanické samozamykací zámky. Spolupráce trvala od roku 2013 až do roku 2015 a tak díky instalovaným produktům bylo zajištěno zajištěno flexibilní řešení.

V roce 2015 společnost ASSA ABLOY dodala své produkty do tunelového komplexu Blanka v Praze.Bezpečnost cestujících, řešení na míru pro všechny prostory i možnost včasného úniku v nouzové situaci pojmou produkty od ASSA ABLOY.

V Lanové dráze v Jánských lázních jsou instalovány dveřní zavírače, jenž jsou certifikovány dle ČSN. Mají nastavitelnou rychlost zavírání i dovírání dveří a je možné je nastavit i na protipožární a kouřotěsné dveře.