Diskrétní řešení pro výzkumná centra a jejich pracovníky

Segment výzkumu potřebuje zajistit zabezpečení vzhledem k citlivým datům uloženým v objektech.

Oblasti vývoje a výzkumu jsou sloučeny ve vědeckotechnických centrech. IT kanceláře, medicínská zařízení nebo i výzkumné laboratoře mají specifické požadavky na zabezpečení. Řešení musí splňovat přísná bezpečnostní opatření a zároveň musí být dostatečně diskrétní.

Referenční stavby

Investor požadoval autonomní kartový systém v provedení klika se čtečkou karet a komplexní řešení bezpečnostních dveří. Právě ASSA ABLOY dokázala nabídnout komplexní řešení šité na míru investorovi. Vchody do objektů ELI budou chráněny přístupovým systémem SMARTAir (ASSA ABLOY  dodá 180 kusů kování se čtečkou), 180 kusy elektromechanických zámků ABLOY a 150 kusy mechanických zámků ABLOY.  300 skříněk uzamkne SMARTAir Emotion kabinetní zámek a 200 dveří bude osazeno dveřními zavírači ABLOY.
Projekt Extreme Light Infrastructure (ELI) je součástí evropského plánu na vybudování nové generace velkých výzkumných zařízení vybraných Evropským strategickým fórem pro výzkumné infrastruktury (ESFRI).

Dodavatelem řešení kontroly vstupu pro Technologický Park v Písku se stala  ASSA ABLOY. Kromě elektromechanických zámků ABLOY, přídržných magnetů Securitron a dalších doplňků ze sortimentu ELMECH bylo dodáno 136 ks štítového kování APERIO E100, jedná se o on-line bezdrátový systém kontroly vstupu.

V rámci Evropského programu Výzkum a vývoj pro inovace bylo ve Vestci u Prahy postaveno Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy Biocev.  Toto centrum se rozkládá na celkové ploše 25,5 tis m2, mělo by zaměstnávat až 600 osob a celková investice dosáhla 2,3mld. Kč. Celý komplex je uzamčen 1060 kusy vložek  mechatronického systému FAB +Cliq  s 3523 klíči, které dodala společnost ASSA ABLOY.