Zabezpečení specifických požadavků pro velké areály

Investoři požadují řešení, které je schopné zajistit vysokou úroveň zabezpečení, ale zároveň je flexibilní a snadné.

Telekomunikační společnosti a elektrárny, které sídlí ve velkých areálech potřebují přístupové systémy se snadným klíčovým managementem a flexibilní správou klíčů. Pro tyto případy nabízí ASSA ABLOY systémy ABLOY či chytré systémy generálního klíče FAB +Cliq. Tyto produkty v kombinaci s požárními bezpečnostními dveřmi zajistí areál před vstupem nepovolaných osob. V případě neočekávaných situací mohou být dokonce natolik flexibilní, aby bylo schopny aktuálně zabezpečit jednotlivé důležité místnosti.

Referenční stavby

V Jaderné elektrárně Dukovany byly v roce 2015 naistalovány dveřní zavírače. Využítí je možné pro pravé i levé dveře a funkce nastavení rychlosti zavírání, dovírání a úhlu otevření je u tohoto produktu samozřejmostí

Slovenský telekomunikační obr Slovak Telekom je již tradičním zákazníkem ASSA ABLOY. Od roku 2005 bylo postupně kompletně uzamčeno mechanickým uzamykacím systémem ABLOY PROTEC kolem 10 000 uzamykacích bodů po celém Slovensku. Na základě dlouhodobých, ale úspěšných jednání se  Slovak Telekom rozhodl v roce 2015 pilotně instalovat pro vybrané strategické uzamykací body v rámci své telekomunikační sítě sofistikovaný mechatronický uzamykací systém ABLOY PROTEC CLIQ pro Primární oblast Bratislava. Do konce roku 2015 bude osazeno tímto systémem 350 vybraných strategických uzamykacích bodů / objektů s technologiemi pevné i mobilní telekomunikační sítě. Celkový plánovaný objem instalací technologie ABLOY PROTEC CLIQ je cca 4 000 uzamykacích bodů pro všech 26 primárních oblastí ST po celé SR.