Zabezpečení a monitorování přístupu v administrativních budovách

Kancelářské a administrativní budovy musí být schopny se vyrovnat s přílivem osob během pracovní doby a zároveň tedy poskytnout přístupy všem do daných prostor a v nouzové situaci umožnit bezpečný odchod.

Řešení zabezpečení administrativních budov vyžaduje vysokou úroveň flexibility, kde bezpečí zajišťují současně bezpečnostní dveře, cylindrické vložky, dveřní kování spolu s inteligentními přístupovými systémy. Velké globální společnosti mohou vyžadovat globální systém kontroly přístupu pro všechny objekty, které je pak možno řídit na dálku. Zaměstnanci by měli mít snadné a pohodlné používání všech těchto produktů. V mnoha případech je přístupový systém spojen s docházkovým režimem, který je tedy krom jednoduché ovladatelnosti i diskrétní. Na základě požadavků od investorů i architektů tedy plní ASSA ABLOY všechny požadavky.

Referenční stavby

Společnost ASSA ABLOY se stala dodavatelem kompletního vybavení dveří jedné z největších kancelářských a obchodních budov v Praze – Florentina. Dveře devítipodlažního administrativního paláce, ve kterém budou sídlit mimo jiné firmy Penta Investments, Ernst &  Young, Veolia či HSBC Bank, jsou osazeny  50 pohony DA460, 50 panikovými zámky NEMEF,  300 elektromechanickými samozamykacími zámky EL460/EL560, 900 dveřními zavírači v nerezu DC300 s velmi vkusnými nerezovými kryty, 30 panikovými hrazdami PED500 a 1000 kusy kování Tonic Line.  Na vstupních a frekventovaných dveří jsou nainstalovavány speciální vačkové zavírače s nízkým odporem DC700. Ostatní vstupní dveře byly kvůli vyššímu komfortu vybaveny pohony s elektronickými dotykovými hrazdami Securitron TSB.

Kancelářská budova ArtGen v Praze Holešovicích se spoléhá na zabezpečení pomocí elektromechanických samozamykacích zámků. Ovládání kontaktem ze čtečky karet, klávesnicí či tlačítkem umožňují právě tyto zámky, na výběr je z hlubokého či úzkého zádlabu zámku.

Dorn v Brně je administrativní budova, do které bylo v roce 2015 naistalováno několik dveřních zavíračů a dveřního kování. Toto řešení zajišťuje flexibilní zabezpečení a umožňuije všem návštěvníkům hladký odchod i v nouzové situaci. Dveřní zavírače jsou certifikovány a lze je osadit i na požárně odolné nebo kouřotěsné dveře.

V letech 2014 - 2015 byly do Domu U Páva v Liberci instalovány dveřní zavírače a zadlabací mechanické zámky.  Vložkový zadlabací zámek s převodem je dvouzápadový a umožňuje použítí dvoudílného kování. Zavírače s horní montáží je možné nastavit pro pravé i levé dveře a zároveň mají funkci nastavitelnosti rychlosti dovírání, zavírání a úhlu otevření.

V obchodním centru Quadrio v Praze je od roku 2014 naistalováno několik dveřních zavíračů, panikových mechanických hrazd. Tlačná zadlabací paniková hrazda je certifikována se zadlabacími zámky a zajistí uzamčení v jednom bodě, lze využít pro jednokřídle i dvoukřídle dveře.