Výrobní závod Rychnov nad Kněžnou

Strojírenský závod ASSA ABLOY Rychnov je zaměřen na vývoj a výrobu cylindrických vložek, visacích zámků, elektromechanických systémů a chytrých zámků.

Neustále rozšiřuje své aktivity a k výrobě produktů lokální značky přidává i výrobu dalších produktů a komponentů pro celosvětový trh v rámci skupiny ASSA ABLOY. V posledních letech byly do Rychnova přesunuty výrobní technologie z různých zemí Evropy. Rychnovský závod se soustředí na vývoj nejen v oblasti mechanických produktů, ale stále více i na vlastní vývoj a implementaci elektromechanických produktů. Je jedním z kompetenčních vývojových center skupiny ASSA ABLOY pro cylindrické vložky a visací zámky a patří k několika málo vybraným centrům, která vyvíjí a implementují chytrá řešení zamykacích systémů.

Montáž produktů značek FAB, IKON, RUKO, MUL-T-LOCK nebo VACHETTE, vlastní vývoj globální technologie APERIO nebo společné platformy ASSA ABLOY PERK v segmentu vložky s důlkovým klíčem vytváří významné hodnoty a jedinečnost celého rychnovského týmu.