Mezinárodní ocenění Iconic Design Award pro nové zavírače dveří ASSA ABLOY

Řešení společnosti ASSA ABLOY pro ovládání dveří získalo prestižní architektonické ocenění od německé Rady pro design (German Design Council). Cenu Iconic Awards: Innovative Architecture pro rok 2018 získala přepracovaná produktová řada zavíračů dveří cenu Iconic Awards: Innovative Architecture. Jde o významné a mezinárodně uznávané ocenění udělované produktům a stavbám přispívajícím k inovacím v architektuře a porota tak vyzdvihla význam, který ASSA ABLOY dává designu svých produktů.

Společnost ASSA ABLOY je předním výrobcem dveřních zavíračů, který klade silný důraz na zdokonalování designu svých produktů. Stále více totiž zákazníci vedle bezvadné funkčnosti hledají i originální vzhled. Architekti i projektanti ocení osobitý design nových zavíračů, který se vyznačuje nenápadnými liniemi, zkosenými hranami, lehce kontrastními barvami i vyobrazením loga ASSA ABLOY s horizontální drážkou.

Oceněné prvky pro ovládání dveří představují inovativní řešení, která jsou vhodná pro všechny scénáře – díky průkopnické technologii Cam-Motion® je otevírání i zavírání dveří velmi decentní a naprosto bezpečné. A elegantní vzhled těchto zařízení dává architektům širší škálu designových možností, jak uspokojit jedinečné potřeby každého zákazníka.

Všechny produkty splňují podmínky pro označení CE i příslušné požární předpisy a jsou navržené, vyvinuté i vyrobené v továrnách společnosti ASSA ABLOY v Evropě a Asii podle přísných kvalitativních norem. Řešení pro ovládání dveří jsou k dispozici jako samostatné objekty pro informační modely budov BIM nebo jako součást připravených, přizpůsobitelných dveřních řešení včetně snadno dostupného environmentálního prohlášení o produktu pro jednodušší specifikaci a vyšší transparentnost.

 „Zisk tohoto ocenění je uznáním našich vizí v oblasti průmyslového designu. Chtěli jsme přijít s dveřními zavírači, které by byly něco víc než jen pouhé funkční prvky. Cílem bylo nabídnout zařízení, která dokáží zaujmout i svým vzhledem a umožní spojit – nebo dokonce ještě zlepšit – architektonické vize. Samozřejmě při zachování všech vlastností, které jsou pro naše produkty typické,“ řekl Martin Šedivý ředitel společnosti ASSA ABLOY Czech & Slovakia.

Zavírače dveří ASSA ABLOY nabízí ve spojení s dalším hardwarem této značky pro použití v architektuře širokou škálu možností, jak vytvořit atraktivní a ucelené řešení pro otevírání dveří.

O ocenění ICONIC AWARDS: Innovative Architecture
ICONIC AWARDS: Innovative Architecture, založená německou Radou pro design, je první nezávislou mezinárodní architektonickou a designerskou soutěží, která zohledňuje soulad mezi více různorodými oblastmi. Ocenění mohou získat vizionářské stavby, inovativní produkty a udržitelná komunikace ve všech odvětvích architektury, stavebnictví, realit a výroby. Hodnocení je zaměřené na holistickou produkci a spolupráci mezi různými obory z pohledu architektury.

O společnosti ASSA ABLOY
ASSA ABLOY je největším světovým dodavatelem v oblasti inteligentních řešení zámků, zabezpečení a dalších funkčních prvků pro otevírání a zavírání dveří. Společnost prostřednictvím inovativních produktů dlouhodobě usiluje o zlepšení kvality života svých zákazníků a o naplnění jejich poptávky po dokonalejším zabezpečení, lepší bezpečnosti i větším pohodlí. Od svého založení v roce 1994 se ASSA ABLOY rozrostla z regionální společnosti do podoby mezinárodní skupiny s přibližně 47 500 zaměstnanci, která působí ve více než 70 zemích světa a dosahuje ročního obratu ve výši 177 miliard korun.