První integrace bezdrátového on-line systému APERIO

ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o. provedla ve spolupráci se společností TECH FASS s.r.o. první úspěšnou integraci nejnovější technologie APERIO do systému kontroly vstupu APS mini (plus) a APS400.

Systém kontroly vstupu tak efektivně komunikuje se dveřním kováním APERIO vybaveným čtecí jednotkou a mechatronickou cylindrickou vložkou APERIO s bezdrátovou komunikací. Srdcem této technologie je použití Wi-Fi (Tri-Bee) bezdrátové komunikace na krátké vzdálenosti, která  on-line propojuje koncová zařízení s kontrolérem (HUB). Řešení přináší zřetelné úspory na nákladech oproti instalaci běžného kabelového on-line elektronického přístupového systému pro jednotlivé dveře, protože montáž je velmi snadná a nevyžaduje použití kabeláže od čtecího zařízení na zdi do dveřního křídla, popř. zárubně. Technologie je zcela kompatibilní s RFID technologiemi a využívá například kódování AES pro bezdrátové spojení, takže ve většině případů není nutno měnit oprávnění uživatelů; prostě se používají existující karty a autorizace online pomocí jediného oprávnění výrazně zjednodušuje práci s celým systémem. V praxi není nutno provádět nákladnou výměnu/úpravu dveří ani uzamykacích systémů, provede se pouze jejich rozšíření o potřebný počet přístupových bodů. Takto je maximalizován přínos investic, které již byly realizovány. Rozšířením systému bezdrátové technologie na dodatečné dveře se zvýší celková úroveň zabezpečení prostor, neboť se všemi dveřmi připojenými on-line je autorizace aktualizována v reálném čase – to poskytuje vysokou úroveň kontroly vstupu. Jediné oprávnění pro dveře s "kabelovým" zabezpečením i pro dveře s bezdrátovým zabezpečením je pro koncové uživatele velmi výhodné.

Bezdrátová technologie APERIO plně odpovídá požadavkům na snižování nákladů na instalaci a je vhodná i pro rozšíření stávajících ACS. Uplatnění jistě naleznou rovněž v budovách s komplikovanými možnostmi pro umístění kabelových tras nebo památkově chráněných objektech. Nespornou výhodou zůstává integrace takového systému do „běžné“ aplikace ACS, což eliminuje použití separátních autonomních systémů v případě a vzájemnou nekompatibilitu.

Firma TECH FASS s.r.o. byla založena v r. 1996 jako soukromá společnost, která se specializuje na přístupové kontrolní systémy a integraci na poli bezpečnostních systémů. Firma vyvíjí a navrhuje vlastní software a hardware, proto může nabízet kvalitní řešení a technickou podporu obchodním partnerům i koncovým uživatelům, kteří mají  nestandardní  požadavky na bezpečnost. Další informace o TECH FASS s.r.o. najdete na internetové adrese www.techfass.cz.

První integrace Aperio

Tech. popis Aperio (ENG)